логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
Подробное содержание выпуска Дебeт-Кредит №27 / 2014
Життя
Що нового

Автор Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»
Суть справи
Камеральні перевірки очима бухгалтера

Як відомо, податковий орган має право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. З цього переліку камеральні перевірки є найменш проблемними щодо відносин із контролерами. Фактично камеральна перевірка проводиться виключно на підставі даних, зазначених платником податку в податкових деклараціях (розрахунках). Розгляньмо, чого очікувати від таких перевірок.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор «Дебету-Кредиту»
Індивідуальний режим ліцензування

Серед спеціальних санкцій, які застосовуються до порушників законодавства про зовнішньоекономічну діяльність (далі — ЗЕД), є так званий індивідуальний режим ліцензування. Що це таке, до кого і ким він застосовується та які наслідки має — розглянемо далі.

Автор Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»
Ліквідація незавершеного будівництва

Наше підприємство кілька років тому придбало незавершене будівництво (окремо було придбано і земельну ділянку, на якій розміщена будівля) на початковому етапі. Передбачалося, що в майбутньому ми його добудуємо, тож провели деякі роботи з добудови, а потім законсервували. Проте тепер виявилося, що нам вигідніше збудувати на цьому місці зовсім іншу будівлю, і керівництво вирішило ліквідувати об'єкт незавершеного будівництва. Як показати таку операцію в обліку?

Автор Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»
Не користуєтесь водою — повідомте податкову

Спеціального водокористування підприємство з 2013 року не здійснює, отже, відповідний збір не сплачує та декларацій до ДПІ не подавало. Але у 2012 році спеціальне водокористування було, про що здавалися відповідні податкові декларації. До підприємства звернулася ДПІ за місцем обліку із повідомленням про те, що йому загрожує штраф за неподання звітності за спеціальне водокористування за 2013 — 2014 роки. Чи має рацію ДПІ і чи є спосіб уникнути таких штрафів?

Автор Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»
Поновлення реєстрації платником ПДВ

Підприємство успішно оскаржило анулювання його реєстрації як платника ПДВ. Чи має це підприємство право на податковий кредит за період з дати анулювання реєстрації до дати рішення суду на користь підприємства? Як виписувати податкові накладні за цей період?

Автор Юлія ЄГОРОВА, «Дебет-Кредит»
Нерезидентський ПДВ

Наше підприємство — платник ПДВ — у квітні 2014 року отримало послуги від нерезидента. Місцем постачання послуг є митна територія України. Відповідно, при отриманні послуг (а це було першою подією) було нараховано ПЗ з ПДВ. На жаль, помилково наступного місяця — у травні — до ПК з ПДВ не включили ПДВ за такими послугами від нерезидента. Чи можна в наступному періоді показати такий ПК з ПДВ? Чи діє тут правило 365 днів? Якщо ні, то як виправити помилку?

Автор Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»
Інфляційні за прострочення менше місяця

Контрагент за договором постійно затримує оплату — якщо узгодили 10 число наступного місяця, то реально сплачує не раніше 25 — 30. Ніби і не місяць затримки, але хотілось би якимось чином покарати його. Чи можна застосувати інфляційні за прострочення, що становить менш ніж місяць? Чи можна встановити в договорі пеню та проценти за користування чужими коштами?

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Облік бонусів за продаж

За виконання плану продажу підприємство згідно з договором отримує від виробника продукції грошові бонуси. Як показати в обліку такі надходження? Чи можна зробити взаємозалік заборгованостей, адже ми виробнику заборгували за поставлений товар, а виробник, відповідно, нам заборгував кошти як бонус?

Автор Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»
Аванс у валюті — який курс?

Доходи, отримані суб'єктом господарювання в іноземній валюті, перераховують у гривні за офіційним курсом Нацбанку до іноземної валюти. Пропонуємо з'ясувати, який курс слід застосовувати, якщо отримано передоплату, але курс Нацбанку за розподільчим та поточним рахунком є різним.

Автор Олена ВОДОП’ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Зміна ціни за послуги від нерезидента

Підприємство — платник податку на прибуток на загальних засадах та ПДВ, отримуємо комплексну послугу від нерезидента частинами. Місце надання послуг — митна територія України. На кожну частину складаємо окремий акт виконаних робіт (наданих послуг) і після цього оплачуємо отримані послуги. Після підписання акта вирішили його переглянути та змінити (зменшити) ціну на частину послуги, оскільки змінилися умови надання (послуги ще не оплачено). Як бути з податковим обліком?

Автор Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»
Облік браку на виробництві

Виробничі підприємства дуже часто мають справу з таким явищем, як брак. Причин цього багато: застаріле обладнання, людський фактор або особливості технології виробництва, за якою брак є технологічно неминучим. Розповімо, як вести облік бракованої продукції.

Автор Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»
Оздоровлення дітей працівників

Наше підприємство вирішило допомогти своїм працівникам в оздоровленні (лікуванні) їхніх дітей. Ми розглядаємо два варіанти: або видача путівок для дітей, або ж виплата працівникам грошової допомоги. Які будуть податкові наслідки у кожному з варіантів?

Автор Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»
Вы здесь:
вверх