логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
Подробное содержание выпуска Дебeт-Кредит №31 / 2015
Життя
Що нового

Автор Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»
Суть справи
Робота з електронним рахунком

Законопроект №2173а, будучи підписаним Президентом 28 липня, набрав статусу Закону від 16.07.2015 р. №643-VIII. Текст цього карколомного закону був опублікований в «Голосі України» від 29.07.2015 р. №135. Спротиву бізнесу та експертної спільноти не помічає хіба що сліпий. Так чи інакше, деякий час нам усе-таки доведеться пожити з цими змінами. Ми узагальнили найактуальніші запитання щодо роботи з електронним рахунком від наших передплатників та відвідувачів форумів.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Узгодження цін для контрольованих операцій

Норми п. 39.6 ПКУ передбачають попереднє узгодження цін у контрольованих операціях. В такому разі контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування ПЗ, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору. Постановою КМУ від 17.07.2015 р. №504, чинною з 25.07.2015 р., затверджено новий порядок попереднього узгодження цін (далі — Порядок №504, див. «ДК» №31/2015). Проаналізуймо основні нововведення.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Авто в оренду у фізособи

Підприємство на загальній системі оподаткування взяло в оренду авто у фізособи. Підприємство щомісяця відносить на витрати вартість орендної плати і витрати на паливо. Договір не був посвідчений нотаріально. Які наслідки?

Автор Олександра ОЛЕФІРЕНКО, «Дебет-Кредит»
Плата за веб-контент

ДФСУ в листі від 10.04.2015 р. №7695/6/99-99-19-03-02-15 (див. «ДК» №31/2015) розглянула справляння ПДВ з інформаційних послуг, що надаються нерезидентом через веб-сайт.

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Туроператори і турагенти-2015

Кожен вид господарської діяльності потребує уважного вивчення законодавства для правильного оформлення первинних документів, відображення в обліку та звітності результатів такої діяльності. У цій статті ми відповімо на запитання, що їх найчастіше ставлять щодо особливостей провадження й обліку діяльності туроператорів і турагентів.

Автор Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»
Хто наступний?

На 2015 — 2016 роки запроваджено мораторій на перевірки бізнесу. Але ж бюджет наповнювати треба. А головними «наповнювачами», певна річ, були і залишаються податкові органи. Наразі маємо затверджений наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. №524 та погоджений із ДФСУ та регуляторною службою порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі — Порядок №524, див. «ДК» №31/2015). Розгляньмо, на кого падатиме око регуляторів.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Кому тепер судитися по кишені?

Президент України підписав Закон №484, яким не лише значно збільшено ставки судового збору при зверненні до суду, а й, що найважливіше, — платників податків позбавлено 10-відсоткової пільги зі сплати збору при оскарженні податкових повідомлень-рішень у першій інстанції. Розгляньмо цю новацію докладніше, адже нам доведеться сплачувати новий збір уже з 01.09.2015 р.

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Декларація ЄП для сільгоспвиробників

Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578 затверджено нові форми декларацій з єдиного податку, у т. ч. для платників єдиного податку четвертої групи. Ознайомимося з новою формою, а також проаналізуємо, в які строки слід подавати цю декларацію.

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Зміни до бухобліку

24 липня 2015 року набрали чинності зміни до Інструкції №291 та деяких П(С)БО згідно із Наказом №573 (див. «ДК» №31/2015). Нарешті регулятор поставив крапку у досить тривалих дискусіях щодо відображення коштів на розподільчому та електронному рахунках.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор, Олексій КРАВЧУК, к. ю. н., доцент, аудитор
Лікарняні та декретні переселенцям

З 21.07.2015 р. набрала чинності Постанова КМУ від 08.07.2015 р. №471 (див. «ДК» №31/2015), яка внесла зміни до порядку надання деяким категоріям застрахованих осіб виплат у системі державного соціального страхування. Зазначені зміни стосуються переселенців із зони проведення АТО і з Криму. Як же реалізовують свої права на соцвиплати переселенці з урахуванням останніх змін, читайте далі.

Автор Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»
Іноземець за договором ЦПХ

Юридична особа — резидент хоче укласти договір про надання послуг із фізособою-нерезидентом. Чи треба при цьому оформляти дозвіл на працевлаштування? Чи може такий нерезидент приїхати в Україну як турист і надати послуги резидентові під час свого перебування в Україні? Яким чином повинні здійснюватися розрахунки за надані послуги, в готівковій чи тільки в безготівковій формі? Як здійснюються оподаткування таких виплат і їх відображення в обліку та звітності?

Автор Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»
Затримка вивезення

Підприємство займається експортом товарів. Процедура митного оформлення неоплаченого товару почалася 30.06.2015 р. і до кінця місяця не була завершеною: на МД стоїть печатка «під митним контролем», але товар перетнув кордон 01.07.2015 р. Якою датою виникатимуть доходи? Який курс використовувати для ПН при експорті товару?

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Індексація зарплати й оптимізація ФОП

У першому півріччі 2015 року держава задекларувала досить високі рівні інфляції, що в наступних місяцях позначилося на обсягах індексації зарплати. Деякі з роботодавців відчувають фінансові труднощі, адже зростання суми індексації призводить до зростання фонду оплати праці і, як наслідок, до посилення податкового навантаження, пов'язаного із зарплатою. У цій статті поговоримо про деякі можливі заходи щодо оптимізації зростання у зв'язку з цим фонду заробітної плати.

Автор Олексій КРАВЧУК, к. ю. н., доцент, аудитор
Вы здесь:
вверх