логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
Подробное содержание выпуска Дебeт-Кредит №39 / 2015
Життя
Що нового

Автор Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»
Суть справи
Ініціювання електронних перевірок

Одним із видів позапланових перевірок є документальна невиїзна електронна перевірка (пп. 75.1.2 ПКУ). Ініційована вона може бути виключно платником податків. Наразі маємо проект нового порядку подання заяви про проведення електронної перевірки1. Проаналізуймо його суть.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Списання штрафів — перехідний період

На нашому підприємстві була проведена планова перевірка, внаслідок якої ми отримали податкове повідомлення-рішення з нарахованими ПЗ та штрафами. Податкове повідомлення-рішення датовано 31.08.2015 р., а ми його отримали 04.09.2015 р. Чи треба якимось чином повідомляти податковий орган, що ми згодні оплатити лише ПЗ? Чи повинна податкова повідомити нас про те, що штрафні санкції списані у зв'язку зі сплатою ПЗ у строки, зазначені у п. 35 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ?

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Природний убуток: тонкощі обліку

Будь-яке підприємство, що має справу з нештучним, нефасованим товаром чи запасами, обов'язково стикається з питанням їх убутку. У цьому матеріалі поговоримо про облікові нюанси природного убутку та його наслідки для оподаткування.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
ЕЦП на податковій накладній

У податковій накладній від 06.08.2015 р. зазначено підпис, що відрізняється від електронного. Як це виправити? Скласти розрахунок коригування до цієї накладної і підписати правильно?

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Валютні доходи

Отримання доходу в іноземній валюті — явище вже радше звичне, ніж виняткове, а залучення в Україну валютних надходжень тільки вітається контролюючими органами. Такий дохід може отримати і підприємець, і юрособа. Розгляньмо, як такі доходи оподатковуються та обліковуються.

Автор Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»
Сплата екоподатку та розміщення відходів

У попередній статті («ДК» №37/2015) ми наголосили на особливостях контролю за виконанням вимог Закону про відходи щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) госпсуб'єктів. Тепер спинимося на сплаті екоподатку та контролі з боку органів ДФС, а також необхідності отримання дозволів на розміщення ТПВ.

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
ПДВ-розлучення

Причин розлучитися зі статусом платника ПДВ у суб'єктів господарювання є чимало. Але, мабуть, головна — це складність і трудомісткість роботи системи електронного адміністрування ПДВ, а також необхідність платникам акумулювати кошти на електронних рахунках, позбавляючи таким чином себе частини необхідних оборотних коштів. Що чекає підприємство, яке прийняло рішення позбавитися уз, що пов'язують його з цим непрямим податком?

Автор Олександра ОЛЕФІРЕНКО, «Дебет-Кредит»
Основні засоби в обліку

Про те, як визначаються об'єкти ОЗ у податковому обліку платників податку на прибуток, ми писали неодноразово. Проте на практиці виникає безліч запитань, пов'язаних із використанням ОЗ. Спробуймо надати відповіді на найбільш цікаві з них.

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Формування ПК за тимчасовими МД

Підприємство оплатило товар, проте під час його доставки на територію України стався форс-мажор. Ми як покупці не можемо наразі прийняти товар: недостатньо документів. Наразі на частину товару оформлено МД типу ІМ-74 і його поміщено на митні склади, а на частину товару — ІМ-40 ТН. Чи є такі тимчасові МД підставою для формування ПК з ПДВ? Чи не буде порушення строків поставки?

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Заміна дисків на орендованому автомобілі

Підприємство-орендар замінило диски на орендованому авто. Вартість одного диска — 5000 грн. Усього замінили чотири диски на загальну суму 20 тис. грн. У договорі оренди авто передбачено, що ремонт здійснюється за рахунок орендаря. Як обліковувати понесені витрати?

Автор Олександра ОЛЕФІРЕНКО, «Дебет-Кредит»
Втрата талона на ПММ

Якими є наслідки втрати талона на паливо для підприємства та для водія?

Автор Олександра ОЛЕФІРЕНКО, «Дебет-Кредит»
Вы здесь:
вверх