логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
Подробное содержание выпуска Дебeт-Кредит №12 / 2016
Життя
Що нового

Автор Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»
Суть справи
Працюємо з бюджетним відшкодуванням

Повернути кошти з бюджету на сьогодні вкрай складно. Податківці на місцях усіляко маніпулюють неприйняттям звітності та роздають «власні» поради, як правильно заповнювати декларацію із додатками, у разі коли має місце від'ємне значення з ПДВ. Вихідною точкою, з чого починається робота з бюджетним відшкодуванням, є заповнення звітності з ПДВ. З цього і розпочнемо.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Скасування штрафів — міф та реальність!

Нагадаємо, що, озброївшись результатами податкового компромісу, законотворці пішли далі. Уже з 01.09.2015 р. запрацювала норма, якою платникам податків, які сплатили нараховані за результатами перевірки податкові зобов'язання, скасовували штрафні санкції. Так, справді, йдеться про положення п. 35 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ. Як скористатися цією нормою?

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
ТЕД: ключові нюанси обліку

Транспортно-експедиторська діяльність має ознаки посередницького договору із притаманними їй особливостями обліку. Проте є окремі нюанси, характерні саме для експедиторів, які бухгалтерам слід тримати в полі зору починаючи з укладення договору до завершальної операції.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Запізніла методика для транспортного податку

Одним із критеріїв необхідності оподаткування легкового автомобіля транспортним податком є його середньоринкова вартість. Але як її визначити? Кабмін спромігся її розробити та затвердити лише 18 лютого 2016 р.

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Використання автомобіля засновника

У госпдіяльності підприємства планується використовувати легковий автомобіль засновника, який є директором. Чи треба такі стосунки оформляти договором? Чи обов'язково виплачувати компенсацію за використання автомобіля? Як відносити витрати на паливо, а також чи можемо ми сплатити страховий поліс від імені підприємства та відобразити цю суму у витратах? Які податки мусить сплачувати підприємство?

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Лікарняні при стажі менш ніж 6 місяців

На які категорії працівників поширюється обмеження суми нарахованих лікарняних рівнем мінімальної зарплати? Який алгоритм слід застосовувати для розрахунку лікарняних таким категоріям працівників?

Автор Ганна РУСАНОВА, «Дебет-Кредит»
Порядок накладення штрафів у сфері праці

Близько року тому на сторінках «Дебету-Кредиту» ми детально розглядали зміни до трудового законодавства щодо запровадження неабияких штрафів за порушення законодавства про працю. Тепер маємо порядок їх застосування. З урахуванням змін, унесених постановою КМУ від 3 лютого 2016 р. №55 (набрала чинності з 10.02.2016 р.), ці штрафи застосовуватимуться за процедурою, визначеною Порядком №509. Розгляньмо особливості застосування відповідних штрафів.

Автор Олексій КРАВЧУК, к. ю. н, доцент, аудитор
Контрагенти — неприбуткові організації

Платники податку на прибуток, які мають справу з неприбутковими організаціями і які визначають податкові різниці, зобов'язані збільшити фінрезультат до оподаткування.

Автор Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»
Перехід із загальної системи оподаткування на ЄП

Підприємство — юридична особа працювало на загальній системі оподаткування, але з певних обставин вирішило перейти на сплату єдиного податку (далі — ЄП). Яким чином слід розрахувати суму доходу для отримання можливості переходу на сплату ЄП?

Автор Юлія ВОРОБЙОВА, «Дебет-Кредит»
Дія штрафів за статтею 120-1 ПКУ

Наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. №1204 (далі — Наказ №1204) передбачено окрему форму ППР для несвоєчасної реєстрації ПН та РК в ЄРПН — за формою «Н».Наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. №12041 (далі — Наказ №1204) передбачено окрему форму ППР для несвоєчасної реєстрації ПН та РК в ЄРПН — за формою «Н».

Автор Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор
Мінімальна ставка податку на нерухомість

Податок на нерухоме майно визначають сільська, селищна, міська ради. У якому порядку та в які строки приймаються та оприлюднюються рішення таких рад? За якою ставкою платити податок, якщо рішення не було прийнято?

Автор Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Вы здесь:
вверх