логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
Ощадний вклад — добре забуте старе чи принципово нове? Маргарита ДРОБОТ - «Контракты» №35 Сентябрь 2004г.

На це і ряд інших питань відповідали експерти Райффайзенбанку Україна.


— Ощадний вклад — це не просто новий вид банківських послуг, оснований на «старому» накопиченому досвіді роботи банківської системи з грошовими ресурсами. На нашу думку, це принципово новий, навіть унікальний продукт, що має низку відмінностей і переваг порівняно з іншими банківськими депозитами.

У чому ж полягає його унікальність?

— У тому, що вкладник сам для себе встановлює правила накопичення і використання коштів. Договір укладається на необмежений термін і діє, навіть якщо на рахунку не залишається коштів. У разі потреби клієнт може зняти як усю суму вкладу, так і його частину, при цьому не розриваючи договору і не втрачаючи нарахованих відсотків. Таким чином, банк заощаджує час вкладника і не обмежує в його діях. У випадку розірвання договору з ініціативи вкладника банк виплачує відсотки за фактичний період збереження коштів.

Чим ощадний вклад відрізняється від інших депозитів?

— На відміну від строкових депозитів, ощадні вклади не мають обмеженого терміну дії. Адже строкові депозити призначені для розміщення тимчасово вільних коштів на встановлений термін. У разі дострокового розірвання договору строкового депозиту вкладнику виплачується вся сума депозиту і відсотки в розмірі, встановленому для вкладів до запитання, що значно нижче, ніж відсотки по строковому депозиту чи ощадному вкладу. Таким чином, розміщувати кошти на строковий депозит можна лише за умови, що сума вкладень не буде вам потрібна протягом дії договору.

Ощадний вклад запозичено з європейської і світової культури накопичення. На відміну від строкових депозитів, вкладник не обтяжений зобов’язаннями по сумі, строку зберігання та поповнення. Адже не завжди в житті вдається точно розрахувати суму, яку можна «відкласти», а за умовами ощадного вкладу частину накопичених коштів використовувати можна завжди, не втрачаючи при цьому нараховані відсотки. Водночас банк може розрахувати прогнозну величину залишків на рахунках клієнтів і, відповідно, установлювати по ощадних вкладах відсоткову ставку, співвідносну зі ставками по строкових депозитах.

Чи існують супутні послуги до ощадного вкладу?

— При розміщенні ощадного вкладу вам безкоштовно відкривається поточний рахунок, з якого можна здійснювати платежі. Щоб зекономити свій час, ви можете дати банку постійно діюче розпорядження на виконання регулярних платежів, таких як страхові внески, оплата за навчання, погашення кредитів, перекази родичам чи на поповнення вкладу.

Чи складна процедура оформлення вкладу?

— Процедура оформлення ощадного вкладу дуже проста і зазвичай займає щонайбільше півгодини. Надалі поповнення рахунка чи зняття коштів займає не більш як 5 хвилин. Для оформлення вкладу необхідно звернутися в найближче відділення Банку, адресу якого можна дізнатися в цілодобовому довідковому центрі за тел. (044) 490-05-00.

На правах реклами

Контракты №35 / 2004


Вы здесь:
вверх