логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
Переділ крил - «Контракты» №44 Ноябрь 2004г.

Російська фірма «Туполев» заявила про те, що у разі створення авіазаводу «Антонов» вона розірве контракт з київською компанією «Авіант» на виробництво двадцяти Ту-334.


Росіяни обіцяють перенести виробництво до Казані й зажадати повернення коштів, вкладених у проект (близько $270 млн). Водночас Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство подало зустрічні позови до АНТК ім. Антонова на суму 92 млн грн за виконані заводом і неоплачені АНТК роботи і постачання. Раніше АНТК ім. Антонова подав позови до ХДАВП на загальну суму понад 105 млн грн.

Таке продовження отримав конфлікт навколо ідеї створення концерну «Антонов», лобістами якого виступають міністр промполітики Олександр Неустроєв і директор ХДАВП Павло Науменко. Їхні супротивники — генеральний конструктор АНТК ім. Антонова Петро Балабуєв і гендиректор Авіанту Олег Шевченко. АНТК ім. Антонова і Авіант вважають, що «орієнтація лише на освоєні в Харкові програми серійного виробництва літаків Ан-74, Ан-140 призведе до згортання співпраці з підприємствами РФ за програмами Ан-38,

Ан-70, Ан-124, Ан-148», і пропонують іншу форму створення об’єднання авіапрому — корпорацію на потужностях АНТК, Авіанту, ХДАВП і виробників авіадвигунів «Мотор-Січ» і «Прогрес». Між тим, харківський авіазавод наполягає на об’єднанні з АНТК ім. Антонова і компанією «Авіант» з можливим подальшим перепідпорядкуванням вантажній авіакомпанії «Авіалінії Антонова».

Контракты №44 / 2004


Вы здесь:
вверх