логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
Відеоекрани в супермаркетах.
Світовий досвід на українських теренах - «Контракты» №44 Ноябрь 2004г.

За даними досліджень, більшість товарів людина купує спонтанно. І водночас спонтанність ця досить умовна. Придбати той чи інший продукт або послугу нас підштовхує величезна кількість рекламних оголошень, які буквально звалюються на голову пересічному споживачеві: від стікерів в метрополітені до рекламних відеороликів на ЖК-моніторах у супермаркетах.


Для України розміщення реклами на моніторах у торгових точках — послуга нова. Так, на нещодавній виставці реклами REX лише одна компанія пропонувала цей вид звернення до потенційних споживачів.

Сутність такої послуги полягає в наступному: в мережах середніх та велихих продовольчих супермаркетів розміщуються 17- та 42-дюймові рідкокристалічні монітори і плазмові панелі, що поєднуються в єдину інформаційну аудіо-відеосистему, яка щодня надає покупцям різнобічну інформацію. Окрім рекламних відеороликів у «програму трансляцій» входить також розважальна інформація — музичні відеокліпи, анонси кінотеатрів та ліцензійного аудіо-відео тощо. Загалом реклама на моніторах максимально наближена до телевізійної, з тією лише різницею, що мовлення ведеться не з єдиного інформаційного центру, а з локального сервера супермаркету.

«Коли наша компанія вперше запропонувала цю послугу, — розповідає керівник проекту indoor video компанії «Пресском» Віктор Шовкопляс, — ми виходили з простих речей: що може бути ближчим українському споживачеві за телевізор? Телевізор вдома, на роботі, навіть в автомобілі. Перебуваючи в супермаркеті, людина вже знаходиться у стадії активного вибору, тому реклама на моніторах полегшує їй цей процес, допомагаючи придбати той чи інший продукт або послугу».

«Важливим є також принцип розміщення екранів. Плазмові панелі та рідкокристалічні монітори встановлюються як біля касових апаратів, повз які проходять практично 100 відсотків відвідувачів будь-якого супермаркету, так і в торгових залах супермаркетів, в основних проходах, місцях спупчення покупців, а також безпосередньо поруч із полицями з товарами. Таким чином, рекламна інформація супроводжує людину протягом усього перебування в магазині».

Через молодий вік цієї послуги на вітчизняному ринку в Україні ще не проводилися спеціальні дослідження щодо ставлення споживачів до відеореклами в супермаркетах та її ефективності. Однак динаміка розвитку аналогічних рекламоносіїв у США, Європі та Росії дозволяє розраховувати на значну зацікавленість потенційних рекламодавців і в нашій країні.

За даними досліджень, що проводилися у Росії в минулому році компанією TNS Gallup, більшість (56%) відвідувачів супермаркетів вважають рекламу на моніторах зручною для перегляду, 41% споживачів вважають її корисною для себе. Крім того, реклама на моніторах не дратує 78% покупців, а головне: 38% тих, хто приходить у супермаркети, повністю їй довіряють.

Зазвичай більше ніж 70% відвідувачів супермаркетів бувають в них не менше 1-2 рази на тиждень. З них 64% — люди, які у своїх родинах приймають остаточне рішення стосовно придбання продуктів харчування або інших товарів і послуг.

«Так склалося, — говорить директор рекламної агенції «ВІК» Ігор Трипольський, — що супермаркети здебільшого відвідують люди з достатком середнім та вищим за середній. А чим заможніша людина, тим менше часу вона має зокрема на вивчення продукту. Зазвичай своє ставлення до того чи іншого товару вона формує з реклами. Таким чином, розміщувати рекламу на екранах у супермаркетах вигідно не лише виробникам продуктів харчування, а й іншим компаніям».

Очевидно, такого самого погляду дотримується і значна частина рекламодавців: майже половину компаній, що розміщують рекламу на моніторах в супермаркетах, становлять зовсім не виробники тих продуктів, які розміщуються на поличках супермаркетів.

У Росії, наприклад, це компанії — продавці автомобілів (дилер Volvo «Обухов Автоцентр» і продавець Peugeot «Арманд»), агенції нерухомості «Инком», «Бест», банки «Сбербанк России», «Мерит Банк». У світі — оператор мобільного звязку Alcatel (Франція), банк 1st National Bank (США) тощо.

Зазвичай більшість компаній використовують рекламу в супермаркетах як супроводжувальну, тобто таку, що підтримує основну рекламну кампанію в ЗМІ. Однак такі організації, як медичні центри, салони краси, юридичні фірми, використовують саме цей вид послуг переважно через помірну ціну та точкову спрямованість.

Слід зазначити, що реклама на моніторах визначається законодавством як реклама на місці продажу (Point-of-Sale), саме тому вона цікава і виробникам товарних категорій, пряма реклама яких в інших медіа заборонена або обмежена.

Серед інших переваг реклами на відеомоніторах спеціалісти називають те, що цей формат поєднує в собі переваги телебачення, зовнішніх рекламоносіїв, P. O. S.-матеріалів, промо-акцій. Коли покупець знаходиться в магазині, він передусім звертає увагу на «живу» картинку на моніторі зі звуком, а не на статичну, як на постерах чи флаєрах. Крім того, у рекламодавця є можливість використовувати рекламу на моніторах у конкретних супермаркетах, конкретних районах і у визначений термін.

Основною ж перевагою реклами на моніторах називають її низьку ціну. В середньому вартість однієї хвилини ефіру в супермаркеті становить $1 проти $1000 на телебаченні. А виготовлення рекламного відеоролика коштує $100-200.

Сьогодні в Києві системою відеомоніторів вже обладнані понад 20% усіх супермаркетів (більше ніж 1 000 000 покупців щомісяця), і кількість таких маркетів постійно зростає.

Детальнішу інформацію ви зможете знайти на www.presscom.kiev.ua або зателефонувавши за номером

(044) 219-13-12

Контракты №44 / 2004


Вы здесь:
вверх