логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
Кредит, який надав банк «Форум», відіграв ключову роль у розвитку нашого бізнесу - «Контракты» №15 Апрель 2005г.

Вена Бєлєва — керівник ЗАТ «Вента», відома київським ласунам і гурманам як власник мережі європейських кафе-кондитерських «Реприза». Відвідувачі такого кафе, ледь переступивши поріг, одразу опиняються в полоні магії тонких кондитерських ароматів. А перед спокусою скуштувати солодкі шедеври, вишукані на смак і довершені на вигляд, не зможе встояти ніхто. Завсідники «Репризи» називають кондитерську «солодкою казкою», її популярність вже давно вийшла далеко за межі Києва, а ЗАТ «Вента» перетворилося на успішну компанію, яка стрімко розвивається. Однак Вена Бєлєва не приховує, що у становленні фірми був період, коли без допомоги одного комерційного банку (йдеться про АКБ «Форум») ЗАТ «Вента» надовго б зупинилося у своєму розвитку.


Вена, чому ваші кафе-кондитерські такі популярні?

— Тому що в нашому кафе пропонується багатофункціональний сервіс європейського рівня. Це означає, що крім смачної, свіжої і бездоганно оформленої випічки тут можна насолодитися ароматною високоякісною кавою або чаєм. Сюди можна зайти з друзями на келих вина або скуштувати щось смачненьке з європейської кухні. Якщо у вас свято, якийсь урочистий момент у житті, ми завжди готові запропонувати красиво оформлені торти і тістечка, які просто тануть у роті. Їх можна не тільки спробувати за столиком у кафе, а й забрати із собою.

Перше європейське кафе-кондитерську ми відкрили для київської публіки 2000 року. Результат був запаморочливий. І вже 2001 року гостро актуальним стало питання розширення компанії, тобто створення мережі таких кондитерських. Дуже багато клієнтів говорили нам: «Чому ви не відкриваєте кафе в інших районах, одне кафе в центрі міста — це мало і незручно!». Тому незабаром ми відкрили друге кафе-кондитерську на Львівській площі, яке також мало дуже великий успіх. Це стало основою для створення проекту розвитку мережі в Києві.

Чому виникла потреба в додаткових коштах?

— Створення проекту розширення мережі наших кафе-кондитерських поставило питання про подальше фінансування діяльності компанії, яке і стало ключовим. Розумієте, наш бізнес значною мірою має соціальний характер і не може забезпечити швидке фінансове зростання фірми, а орендна плата за підхожі для нашого кафе приміщення досить висока, і це було економічно недоцільним. Тому ми вирішили розвивати мережу кафе-кондитерських по лінії купівлі нерухомості.

Для цього нам потрібен був банківський кредит. Ми вивчили кредитний ринок і дійшли висновку, що українські банки надають своїм клієнтам переважно короткострокові грошові ресурси під високий відсоток. Натомість наш бізнес не можна було назвати великим, оскільки два кафе-кондитерських — це досить скромно. А малий бізнес — це не той рівень, коли можна собі дозволити короткостроковий кредит з високою відсотковою ставкою. У пошуках дешевого фінансового ресурсу ми зупинилися на кредитних продуктах по лінії Європейського банку реконструкції та розвитку для малого і середнього бізнесу.

Чому ви вибрали саме банк «Форум»?

— «Реприза» — не перший наш бізнес-проект в Україні, тому досвід роботи з українськими банками у нас є. У них ми завжди шукали ділових партнерів, здатних розуміти наші потреби. Керівник малого і середнього бізнесу хоче бачити в банку, з яким співпрацює, підтримку, здатність до ділового спілкування без бюрократичних перешкод, які створюють для фірми, що розвивається, нездоланні бар’єри і гальмують її розвиток.

Ми вибрали банк «Форум» після перших же переговорів, які показали, що цей банк досить гнучкий і орієнтується на клієнта. Для нас це було надзвичайно важливим критерієм. Наприклад, такий факт, як швидкий доступ до керівництва банку, став свідченням того, що люди цікавляться нашими проблемами, що ми їм не байдужі. Усе це й визначило наше подальше рішення про співпрацю з банком «Форум».

У цьому банку ми взяли вже три кредити. Перший був потрібний на придбання приміщення для третього кафе-кондитерської. Другий кредит був для нас також надзвичайно важливим — ми купили власне виробниче приміщення і стали незалежними від таких чинників, як орендна плата і зміна настрою та планів орендодавців. Третій кредит — для створення виробництва європейського рівня.

З якими труднощами ви зіткнулися у процесі оформлення і отримання кредиту?

— Найважче пов’язане із затратами часу на оформлення документів. Зазвичай банки вимагають багато документів, які повторюються і дублюють один одного, пропонують складні схеми видачі й погашення кредитів, бажаючи перестрахуватися на всі випадки життя.

Банк «Форум» надав нам досить зрозумілі, визначені й дуже прозорі умови кредиту. Нам відразу було зрозуміло, які документи потрібні, як вони складаються, чому і навіщо. Договір також було складено дуже доброзичливо. Не таємниця, що деякі українські банки пропонують такий контракт, у якому три юристи дуже довго шукатимуть смисл і не знайдуть. У нас був такий випадок з одним українським банком, коли ми три години з’ясовували, що означає те чи інше слово.

Крім того, «Форум» запропонував нам прийнятні умови щодо надання застави. Якщо інші банки вимагають заставу за коефіцієнтом 1:2 (сума кредиту по відношенню до суми застави. — Авт.), то банк «Форум» оформлює заставу у співвідношенні 1:1,5, а це, погодьтеся, досить суттєва різниця. Повторю ще раз, що для малого і середнього бізнесу це дуже важливо, бо власники невеликої фірми не мають критичної маси активів, яка дозволила б дати велику заставу на забезпечення кредиту. Така вимога банку може взагалі блокувати всі операції малого підприємства і назавжди закрити шлях до кредиту.

Ми відчуваємо підтримку працівників «Форуму» в усьому, вони поводяться гнучко, консультують з питань, відповіді на які нам необхідні. Думаю, що «Форум» так само уважно ставиться до кожного свого клієнта.

Наскільки кредит допоміг вам у розвитку бізнесу?

— Хочу сказати, що гроші — це енергія. Якщо грошей немає — немає і енергії. Ви можете багато чого хотіти розвивати, але без потрібних коштів так і залишитеся на рівні мрії, побажань і фантазій. Тому ключове питання в розвитку бізнесу — це відносини з банком, можливість взяти там доступний кредит. Це особливо важливо для тих, хто, як і ми, будує бізнес шляхом еволюційного розвитку. У нас немає заздалегідь створених активів, якими можна вільно розпоряджатися, ми їх створюємо поступово. Тому кредит, наданий банком «Форум», відіграв ключову роль у розвитку нашого бізнесу.

Кредит дав нам можливість прискорити розвиток справи, розумно розподілити свої ресурси і здійснити все те, що ми задумали в проекті.

Чи плануєте ви і в майбутньому співпрацювати з АКБ «Форум»?

— Звичайно. Ми готуємо два нових доповнення до бізнес-плану і продовжуємо розширення. Вже сьогодні у Києві працюють три європейські кафе-кондитерські «Реприза», крім того, ми побудували сучасне виробництво. Можу сказати, що навряд чи в Києві у когось є рівень виробництва, який забезпечує настільки високу якість і високу безпеку продукту.

Понад те, я завжди раджу своїм знайомим і колегам співпрацювати саме з банком «Форум» і ще жодного разу не пошкодувала про свої рекомендації. Мої знайомі розповідають, що знайшли в цьому банку саме те, що шукали на кредитному ринку України. Співпраця з «Форумом» завжди плідна, і це не тільки моя думка чи думка моїх колег, запитайте будь-кого, хто працював з ним. Тому ми плануємо й надалі активно співпрацювати з банком «Форум» і користуватися його кредитними програмами.

Контракты №15 / 2005


Вы здесь:
вверх