логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
На шляху до успіху - «Контракты» №15 Апрель 2005г.

Сьогодні дедалі більше рекламодавців «спускаються» під землю. Реклама в метро приваблює їх надзвичайною ефективністю і порівняно невисокою вартістю. Утім, за даними експертів, потенціал реклами в метрополітені все ще повністю не розкритий.


Достукатися до споживача

Реклама в метро входить у моду, і це не дивно — за величезного рівня охоплення населення вартість рекламної кампанії в метро на порядок нижча, ніж з використанням зовнішньої реклами або традиційних ЗМІ. Реклама в метро надзвичайно різноманітна: в її спектрі можна знайти розмах і плакатність зовнішньої, високу якість та інформативність реклами у пресі, елементи радіореклами в інформації, що передається у вагонах і на ескалаторах.

У Києві метро щодня користуються понад мільйон людей. Серед них велика частка тих, хто спускається під землю кілька разів на день, але загальний пасажиропотік, так чи інакше, налічує сотні тисяч. Результати дослідження дали можливість відтворити портрет пасажирів метро, серед яких представлені всі демографічні та соціальні групи населення української столиці. Приблизно 57% пасажирів метро становлять жінки. Понад 32% користувачів метро — кияни із середнім доходом і близько 16% — забезпечені мешканці Києва. Очевидно, що коли рекламна кампанія розрахована на цільову аудиторію з невеликим або середнім достатком, то метро є ідеальним рекламним майданчиком. Крім того, на відміну від інших медіаносіїв, що мають таку саму велику аудиторію, метро дозволяє фокусувати рекламний вплив. Для цього, наприклад, можуть слугувати лайтбокси у вестибюлях або вздовж ескалаторів на вибраних станціях або конкретних лініях метрополітену.

Реклама, яку бачить кожний

Традиційно дослідження, присвячені рекламі в метро, вивчають три типи рекламних поверхонь: стикери у вагонах, наклейки на дверях станцій та щити вздовж ескалаторів. Більше ніж 87% відсотків пасажирів метро хоча б інколи звертають увагу на який-небудь із названих типів рекламоносіїв, близько 45% киян звертають увагу на рекламу в метро під час кожної поїздки. Особливою популярністю користуються рекламні щити на ескалаторних спусках і підйомах.

Ексклюзивне право на розміщення цього виду реклами має РА «Метро Престиж».

Розглянемо основні аргументи на користь розміщення реклами на лайтбоксах. Отже, реклама на ескалаторах — порівняно новий її вид, а все нове привертає підвищену увагу, і лайтбокси привертають увагу пасажирів на всьому шляху перебування на ескалаторах. Помічено ефективність цього виду реклами при просуванні нового товару, розпродажу, відкритті нових магазинів, пропозиції нових послуг та під час інших маркетингових заходів. Крім того, вдале розміщення лайтбоксів на ескалаторах, великий формат рекламного звернення (А2), двостороння подача матеріалу і елегантний дизайн плафонів — ідеальний засіб для організації іміджевої підтримки товару або послуги.

Враховуючи, що час експозиції рекламного зображення становить приблизно 6-10 секунд, пасажир має можливість уважно розглянути рекламне повідомлення за умови, що плакат не переобтяжений текстом. У поєднанні з ефектом повторюваності така реклама дає дивні результати. До речі, про повторюваність. Постійно стикаючись із рекламою на ескалаторі, пасажир підсвідомо запам’ятовує її настільки, що за деякий час йому вже здається, що він знає товар або послугу. По суті, він уже готовий їх купити.

За даними досліджень, на щити вздовж ескалаторів хоча б раз на місяць звертають увагу 93,8% усіх пасажирів метрополітену. Близько 37% пасажирів звертають на них увагу щоразу під час поїздки в метро. Враховуючи великі пасажиропотоки на ескалаторах Київського метрополітену (середній щомісячний потік однієї станції становить від 900 до 4 мільйонів осіб), загальна кількість контактів з цією рекламою вражає.

Насамкінець треба додати, що за всіх своїх переваг реклама в метро досить економічна порівняно із зовнішньою рекламою або телебаченням. Вартість її розміщення залежить здебільшого від вибраної лінії і станції метрополітену і становить у середньому лише 0,15 у. о. за одну тисячу контактів.

Працювати треба з професіоналами

Планування рекламної кампанії в метро має свої особливості й потребує ретельної підготовки. Інакше можна не отримати очікуваного комерційного ефекту від реклами. Передусім визначаються, на які групи споживачів розрахований рекламований товар або послуга, соціальний статус і вік потенційних покупців. На підставі цих даних можна оптимально спланувати рекламну акцію або цілу кампанію в метрополітені. Як результат — за своєю віддачею реклама на лайтбоксах вздовж ескалаторів перевершує багато інших рекламних каналів — інтернет, стикери всередині вагонів, зовнішню рекламу на вулиці або радіо. Загалом уздовж ескалаторів метро встановлено близько тисячі лайтбоксів, тож місця вистачить усім охочим. Поки що...

ТОВ «Метро Престиж»
м. Київ, вул. Саксаганського, 37, оф. 6
Тел.: (044) 461-78-57, 537-16-69
Моб.: 8 (050) 448-57-50
www.mprestige.kiev.ua
Олександр ЦЕПКО

Середньодобовий пасажирооборот і кількість лайтбоксів
Назва станції Кількість лайтбоксів Тис. пас./добу
1 Либідська 12 158,0
2 Вокзальна 38 147,4
3 Політехнічний інститут 44 102,2
4 Лісова 6 101,1
5 Хрещатик 48 98,1
6 Лук’янівська 54 97,2
7 Майдан Незалежності 81 92,7
8 Шулявська 64 88,8
9 Льва Толстого 34 84,8
10 Республіканський стадіон 16 78,6
11 Університет 66 68,0
12 Палац «Україна» 16 67,5
13 Арсенальна 86 59,5
14 Дорогожичі 72 58,0
15 Дружби народів 40 53,7
16 Театральна 57 52,9
17 Берестейська 3 52,8
18 Золоті ворота 62 52,7
19 Палац спорту 30 46,6
20 Печерська 84 45,9
21 Кловська 32 31,6
22 Сирецька 42 12,9
(За даними метрополітену)

На правах реклами

Контракты №15 / 2005


Вы здесь:
вверх