логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
АКБ «Трансбанк» — піонер нової хвилі іноземних інвестицій в Україні Стаття написана на основі інтерв’ю з в. о. голови правління АКБ «Трансбанк» паном Цурканом О. Г. - «Контракты» №17 Апрель 2005г.

Після помаранчевої революції склалася думка, що тепер Україна приречена на нескінченний потік іноземного капіталу. Останнім часом у пресі доволі часто згадується АКБ «Трансбанк», акціонером якого у самий розпал революційних подій став уже відомий в Україні казахстанський банк «ТуранАлем» (БТА). Що ж приваблює банк «ТуранАлем» у нашій країні і які його подальші плани?


Поява банку «ТуранАлем» в Україні не випадкова. На думку в. о. голови правління АКБ «Трансбанк», наша країна має високий рівень економічної привабливості і серйозну перспективу розвитку внутрішнього споживчого ринку. Досить тривалий період у Києві працює офіційне представництво БТА, фахівці якого «придивлялися» до особливостей українського фінансового ринку, налагоджували взаємовигідні контакти з різними організаціями, шукали надійного партнера на території нашої країни. Керівництво БТА не робило взимку паузу, очікуючи результатів виборів. БТА став акціонером українського АКБ «Трансбанк». Вочевидь, це рішення було правильним.

Своєчасність співпраці з АКБ «Трансбанк» підтверджується й тим, що сьогодні казахстанські, російські, грузинські, білоруські клієнти банку «ТуранАлем» йдуть в Україну, купують підприємства й доволі активно торгують. БТА прагне йти не за ними, а на крок попереду, щоб ефективно обслуговувати їхній бізнес.

Окрім взаєморозуміння з українськими партнерами у БТА є продукти, які є ключовими для проникнення на ринок України. Йдеться про короткострокове фінансування торговельних операцій, структурування експортно-імпортних операцій. Другий основний продукт — довгострокове фінансування терміном до десяти років із залученням до операцій міжнародних експортно-кредитних агенцій. Водночас БТА сприятиме АКБ «Трансбанк» у завоюванні стійких позицій у роздрібному бізнесі, у сфері малого і середнього бізнесу, іпотечному кредитуванні. Тим більше що Трансбанку не треба починати з нуля. Він уже досить серйозно заявив про себе у сфері мікрокредитування та іпотечного кредитування. На сьогодні банк має розвинену регіональну мережу. У квітні в Києві відкрився спеціалізований Центр обслуговування фізичних осіб, де клієнти можуть отримати повний комплекс послуг. Найближчим часом відкриються ще кілька нових універсальних відділень у віддалених районах Києва.

Нагадаємо, на сьогодні АТ «Банк «ТуранАлем» (БТА) — системоутворюючий банк Казахстану, його активи перевищують $5 млрд. Стратегічна мета БТА — інтеграція фінансових систем країн СНД. У планах банку «ТуранАлем» — стати найбільшим приватним банком на території СНД, зв’язавши країни Співдружності через систему представництв і дочірніх банків. Незалежно від того, в якому підрозділі БТА якої з держав Співдружності клієнт відкриє рахунок, він зможе вільно оперувати ним у будь-якій з країн. Не випадково стратегія БТА — «Один банк, один рахунок, весь СНД».

Окрім України БТА присутній у Москві, Мінську, Баку, Душанбе, Єревані, Тбілісі. Стратегічні партнери банку — київський Трансбанк, московський Славінвестбанк, Омськбанк, мінський Астанаексімбанк, тбіліський BTA Silk Road Bank.

Контракты №17 / 2005


Вы здесь:
вверх