логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
Країні потрібні герої - «Контракты» №33-34 Август 2005г.

Вже визначені перші лауреати нових всеукраїнських премій «Український Фінансовий Олімп», «Український Будівельний Олімп», «Український Національний Олімп».


Ці премії були засновані в Україні ще на початку 2005 року. 31 травня відбулася їх урочиста презентація. Лауреатами національних премій можуть стати банки, пенсійні фонди, аудиторські, консалтингові, страхові, лізингові, інвестиційні, управляючі компанії та підприємства будівельного комплексу, які є лідерами у своїй галузі, а також керівники фірм і підприємств, що зробили значний внесок у розвиток національної економіки.

Метою створення даного проекту є не тільки нагородження кращих у своїй сфері компаній і фахівців, інформаційна підтримка й висвітлення в ЗМІ на загальнодержавному рівні видатних досягнень вітчизняного бізнесу, але й аналіз різних сегментів ринку на основі маркетингових досліджень та подальша інформаційна орієнтація споживачів, українських і закордонних партнерів, громадськості.

Андрій Ушаков, президент Національної Експертної Інформаційної служби:

«Останнім часом на вулицях Києва з’явилися банери зі словами: «Країні не вистачає космонавтів, футболістів і лауреатів «Оскара». Але чому немає банерів про фінансистів і будівельників? Невже їх достатньо у нашій країні? Я думаю, що саме ці професії найбільш потрібні для процвітання України й зростання економіки. І наша мета — довести це і показати Україні нашу національну гордість — професійних, чесних, грамотних бізнесменів, що збільшують ВВП нашої економіки та змінюють вигляд сучасних міст. Наприкінці року ви дізнаєтеся про компанії, які внесли свою лепту в процвітання української економіки».

У цілому, за словами Анжели Зуєвої, генерального директора НЕІС, методика відбору лауреатів є якісною оцінкою, що не зводиться до простого ранжирування за тим або іншим балансовим показником. Вона включає аналіз діяльності тієї або іншої компанії на підставі відповідних коефіцієнтів, показників динаміки розвитку, а також оцінку реноме компанії на підставі публікацій у ЗМІ, відгуків клієнтів і партнерів.

Відбір кандидатів здійснюється за такою схемою: спочатку секретаріат премій надсилає запити до професійних асоціацій, а також обласних та міських адміністрацій. Отримавши списки підприємств — майбутніх учасників, НЕІС проводить збір заявок на участь у програмі.

Заявка учасника у вигляді пакету необхідних документів — анкети, фінансової звітності, копій ліцензій, публікацій у ЗМІ й т. ін. потрапляє до аналітичного відділу Національної Експертної Інформаційної служби. Фахівці здійснюють комплексний аналіз виробничих і фінансових показників підприємства (як абсолютних, так і відносних) та визначають номінацію, у якій компанія може стати лауреатом відповідної Премії. Результатом цієї роботи є список компаній-претендентів, який передаться на розгляд Експертної Ради.

Члени Експертної Ради оцінюють насамперед репутацію підприємства, його соціальну політику, а також відповідність вибраної номінації напрямку діяльності компанії й виносять свій вердикт по кожному з учасників. До складу Експертної Ради увійшли незалежні фахівці — люди, не пов’язані з бізнесом або політикою, що представляють професійні й громадські об’єднання, наукові установи й навчальні заклади.

Серед членів журі Семен Осадець, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедрою страхування Київського національного економічного університету; Олена Барбарова, генеральний директор Української Асоціації Інвестиційного Бізнесу; Микола Рубан, дійсний член Академії будівництва, Олександр Бойко, президент Асоціації консалтингових фірм, Олександр Філонюк, президент Ліги страхових організацій України; Володимир Борисовський, президент Союзу будівельників України, та багато інших.

Контракты №33-34 / 2005
Вы здесь:
вверх