логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
«5-й» відбувся! - «Контракты» №37 Сентябрь 2005г.

1 вересня «5 каналу» виповнилося два роки.


Святкування річниці відбувалося просто неба на території мальовничого ресторану «Фортеця». Таке несподіване рішення було в дусі «5-го». Відчуття цілковитої свободи сприяло дружньому спілкуванню та зближенню гостей. Навколо царила атмосфера домашнього затишку. А гостей було справді чимало. Серед запрошених можна було зустріти представників різноманітних ЗМІ, рекламодавців, стратегічних партнерів, відомих політиків і просто тих, хто симпатизує каналу.

Пригадується, як, увірвавшись у вітчизняний інформаційний простір, канал шокував усіх сміливими заявами. «Канал чесних новин» — це була абсолютна інновація на заангажованому телебаченні України. Без перебільшення можна сказати, що новоспечений канал таки здійснив революцію не тільки в телевізійній політиці, а й у свідомості українців.

У жовтні 2004 року «5-й» пережив акцію протесту і голодування проти тиску на нього, а також проти системних обмежень свободи слова загалом в Україні. Ця акція стала початком «журналістської революції» — понад 300 журналістів підписали заяву, в якій висловили свою позицію щодо впливу представників влади на засоби масової інформації в Україні, й запропонували власникам ЗМІ підписати угоди з редакціями про невтручання в редакційну політику.

Сьогодні складно уявити, що за такий короткий термін канал не лише завоював прихильність численних глядачів, а й отримав визнання на світовому рівні. За другий рік свого життя «5 канал» суттєво поповнив список своїх досягнень і нагород. Зокрема, був удостоєний звання «Золота торгова марка», здобув статус «Абсолютний Фаворит» Всеукраїнського бізнес-конкурсу «Фаворит Олімпу», виборов Міжнародну премію «Олімп» і переміг у конкурсі «Золоте перо». Крім того, програма «ДУСя. Державне управління справами» проекту «Закрита зона» увійшла в десятку найкращих телепрограм Європи на фестивалі PRIX EUROPA-2004 у Берліні в номінації «Події сьогодення на телебаченні».

Серед нещодавніх здобутків «5 каналу» — перемога у п’яти номінаціях V премії «Телетріумф-2004». А 13 червня 2005 року президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, американський конгресмен Алсі Л. Хастінгс оголосив про нагородження українського телевізійного каналу «5 канал» десятим щорічним призом ОБСЄ «За журналістику та демократію».

Приємно, що святкування пройшло без пафосу, сухих офіційних привітань та штучної пишності. Було помітно, що жоден із запрошених не відчував душевної скутості та дискомфорту.

А вже наступного дня «5-й» зі свіжими силами розпочав новий телевізійний сезон. І як належить першому інформаційному каналу України, цей сезон відкриє нові можливості «5-го». Загалом з початком третього року життя «5 каналу» на нього чекають чималі зміни. По-перше, збільшиться хронометраж інформаційних випусків. По-друге, англомовні та російськомовні новини відтепер матимуть ведучих. Зокрема, англійською новини вестиме журналіст Стефко Бандера (онук славнозвісного Степана Бандери), який до цього мешкав і працював у Канаді і вже близько трьох місяців працює на «5-му». З вересня канал попрощається з програмами, які не вписуються в основний формат. Звісно, з’являться й нові проекти, виходом яких «5 канал» обов’язково здивує своїх глядачів.

Святкова вечірка завершилася дивовижним феєрверком, який на тлі соснового лісу виглядав дуже зворушливо.

Словом, цитуючи шеф-редактора «5 каналу» Романа Скрипіна, можна сміливо стверджувати, що «5-й» відбувся!

Контракты №37 / 2005


Вы здесь:
вверх