логин:    пароль: Регистрация
Вы здесь:
  
Приборкання норовливого Олена СТРУК, колаж Марії СИДОРЕНКО - «Контракти» №36 Вересень 2007р.

Хто виграє від продажу Київміськбуду


«Київміськбуд продадуть до виборів», — не сумнівається голова інвесткомпанії «ТЕКТ» Вадим Гриб. «Це неможливо», — впевнений почесний президент холдингу й один з його акціонерів Володимир Поляченко. Головне управління комунальної власності Києва оголосило тендер: муніципалітет шукає оцінювача вартості 80% акцій холдингу, що належать місту.

Основним претендентом на Київміськбуд називають одну з найбільших будівельних і девелоперських компаній Москви — Mirax Group. Торік вона вийшла на український ринок, почавши будівництво 44-поверхового комплексу на вулиці Глибочицькій. Компанією з оборотом в $550 млн володіє Сергій Полонський (71-й рядок у рейтингу російських мільйонерів Forbes, статки бізнесмена оцінюються у $800 млн).

Якщо справді все йде до продажу холдингу, то Полонському (або комусь іншому) доведеться викласти за Київміськбуд рекордну для українського ринку нерухомості суму. Адже новому власникові дістанеться найбільший український забудовник. На підприємства холдингу припадає практично половина житла, яке будують в Україні. У I півріччі 2007 року Київміськбуд увів в експлуатацію 800 тис. кв. м житла. Холдинг має істотний адміністративний ресурс. Саме Київміськбуд отримує найкращі земельні ділянки в Києві під будівництво.

Однак якщо холдинг перейде до стратегічного інвестора, зберегти лідерські позиції на ринку компанії допоможуть лише дружні стосунки нового власника з київською владою. Якщо столичні чиновники відвернуться від Київміськбуду, компанія втратить більшу частину контрактів, які з радістю перехоплять конкуренти.

Потенційному покупцеві холдингу можуть попсувати нерви лояльні до Володимира Поляченка директори підприємств, об’єднаних під дахом Київміськбуду. «Продавати золоту картку міста не можна. Треба бути самогубцями, щоб зважитися на це», — каже Поляченко. Причому опір нинішніх менеджерів новим власникам Київміськбуду може бути цілком успішним: держхолдинг не контролює дочірніх підприємств повністю. До складу Київміськбуду входить 38 компаній, у яких міській громаді належить максимум по 30% акцій. Решта цінних паперів розподілена між менеджментом підприємств, колективом та іншими фізособами.

«Скупивши на ринку ще по 25-30% акцій компаній і приєднавши їх до пакетів, що належать холдингу, інвестор зможе здобути реальний контроль над компанією», — переконує Вадим Гриб. Перспектива продажу холдингу радує бізнесмена найбільше: свого часу він консолідував блокуючі пакети акцій дочірніх компаній Київміськбуду. Але потім ніяк не міг продати папери. Зараз, за словами бізнесмена, він нарешті знайшов покупця на пакети акцій 8 підприємств холдингу.


Та лихо, грона так висять високо:

Звідкіль і як вона не підійде, Хоч бачить око, Та зуб не йме.

Іван Крилов, «Лисиця та виноград»

Вы здесь:
вверх